برگزاری مجالس نامزدی

برگزاری مجالس نامزدی

برگزاری مجالس نامزدی از رسم های بسیار زیبای ایرانیان می باشد. که زمینه ای برای آشنایی بیشتر زوجین و بالا بردن روند موفقیت آنها میباشد. تشریفات مجالس آن دو با برخورداری از دیزاینهای متنوع جهت انجام مراسم نامزدی میتواند یکی از زیباترین و خاطره انگیز ترین روزهای زندگی را برای شما و مهمانان شما فراهم آورد.

نکاتی جدید و جذاب برای جشن نامزدی
جشن نامزدی را هر کسی طبق رسوم خویش به گونه ای برگزار می کند . جشن نامزدی می تواند از یک جمع خانوادگی کوچک با حضور دوستان نزدیک برگزار شود تا مراسم نامزدی پرشکوه و تعداد زیادی مهمان .

جشن نامزدی را می توانید تا ۳ ماه پس از نامزدی تان هم جشن بگیرید و همه ی کارها را سرفرصت و با حوصله و بدون هیج استرسی انجام دهید. تصمیم گیری اینکه جشن نامزدیتان را کجا برگزار کنید بسیار مهم است . باید تصمیم بگیرید که دوست دارید جشن نامزدی تان در منزل، تالار پذیرایی، هتل یا باغ برگزارشود. البته انتخاب باغ در همه فصول سال امکان پذیر نمی باشد.

تعداد میهمانان در مراسم جشن نامزدی در انتخاب مکان نامزدی هم دخیل می باشد. اگر دوست دارید در منزل یک میهمانی خانوادگی و کوچک داشته باشید باید فضای منزلتان نسبت به تعداد میهمانان تان تناسب داشته باشد در غیر این صورت بهتر است مکان های دیگری را انتخاب نمایید .
حال اگر می خواهید جشن نامزدی را در منزل برگزار کنید این نکات می تواند در برگزاری یک مراسم در حد مراسم عروسی کمک کند :
تمیز کردن و فراهم کردن میز و صندلی به تعداد میهمانانها.  بهتر است سفره نامزدی که شامل نقل و نبات، قرآن، کیک، جای انگشتر نامزدی و شمع و دسته گل می باشد با سلیقه ی خود یا اطرافیان برای جایگاه عروس و داماد تزئین نمایید .
میز شامتان را نیزحتما با گل های طبیعی و شمع تزئین نمایید. این کار حس خوبی به میهمانان تان می دهد. اگر تمایل دارید به صورت سلف سرویس از میهمانان تان پذیرایی کنید باید فضای کافی برای گذاشتن میزی بزرگ را داشته باشید.
تمام لحظه های مراسم نامزدی تان به طور کامل ثبت و ضبط کنید. در انتخاب عکاستان بسیار دقت فرمایید.
نکته آخر و ایده ای جالب در آخر مهمانی : برای تشکر از مهمانان در  پایان مراسم نامزدی با هدایای کوچکی مانند یادداشت های کوچک تقدیر نمایید.

تشریفات مراسم عروسی خدمات عقد نامزدی سالگرد ازدواج

تشریفات مجالس