خدمات عروسی

خدمات عروسی آن دو

گروه تشریفات مجالس آن دو ، طراح و برگزار کننده تشریفات عروسی ، برگزاری مجالس نامزدی و طراح هرگونه مراسم مجلل در خدمت شما عزیزان می باشد.

برگزاری مجالس و مراسم نامزدی و خدمات عروسی یکی از رسمهای ستودنی ایرانیان است که پیش زمینه ای برای آشنایی بیشتر زوجین و بالا بردن روند موفقیت آنها میباشد و به دلیل مواجه شدن اقوام زوجین برای اولین بار برگزاری مجالس و مراسم نامزدی از حساسیتهای بالایی برخوردار است .

گروه تشریفات آن دو با تجربه خود در زمینه اجرا و برگزاری مجالس و مراسم نامزدی و خدمات عروسی و خدمات مجالس برخورداری از دکورها و دیزاین های متنوع جهت انجام خدمات عروسی می تواند یکی از خاطره انگیزترین روزهای زندگی را برای شما و مهمانان شما پدید آورد .

خدمات عروسی مجالس آن دو تشریفات

خدمات عروسی

مراسم ازدواج ایرانی از قدیم تا کنون اهمیت زیادی داشته است. تا حدی که این تشریفات عروسی همیشه با تب و تاب بسیاری همراه بوده و به نوعی شامل هفت خان و یا به عبارتی هفت مرحله است که در زیر اشاراتی به آن می کنیم :

خواستگاری : در قدیم الایام، مراسم خواستگاری در ایران دارای رسم و رسومات خاص خود بوده است. خواستگاری به معنی پیشنهاد ازدواج است . داماد به همراه خانواده خود با دسته گل و شیرینی به منزل عروس می رود .

بله برون : (مهر برون و یا خرج برون) . در بله برون مهریه و شیربهای عروس توسط خانواده عروس و داماد تعیین می‌شود. گونه زنانه همین مجلس «بله برون» نام دارد.

در گذشته رسم بر این بود که هرگاه خانواده داماد درخواست می‌نمود، خانواده عروس مخالفت نموده و یکی دو روز دیرتر قرار می‌گذاشتند. علت این امر این بود که خانواده عروس نشان دهند عجله‌ای در شوهر دادن دختر خود ندارند.

نامزدی یا شیرینی خوران: برگزاری مجلس نامزدی معمولاً مجلسی زنانه است که در آن، خانواده داماد هدایایی به عروس پیشکش می کنند.

عقد : توافق یک زن و مرد جهت ایجاد زندگی مشترک است که قوانین خاصی بر این پیمان حکومت می نماید. سفره عقد یکی از سفره‌های سنتی ایرانی است که در مراسم عقد گسترده می‌شود و عروس و داماد بر سر آن می‌نشینند و به خطبه عقد گوش فرا می‌دهند.

جهازبرون : چند روز قبل از برگزاری مراسم عروسی، مراسم جهازبرون صورت می گیرد. خانواده عروس و داماد عده ای از نزدیکان خویش را برای دیدن جهیزیه ی عروس دعوت می کنند.

حنابندان: جشنی که به مناسبت خداحافظی عروس در آخرین شب اقامت او در خانه پدری برگزار می شود.

 عروسی: در این مراسم آغاز زندگی مشترک یک زوج جشن گرفته می‌شود.