دیزاین سفره عقد کریستال

دیزاین سفره عقد کریستال

چیدن سفره عقد به گواهی تاریخ  از رسوم و گزینش های پیشینیان بوده و بی حکمت و بی دلیل نبوده است . در واقع اجرای بساط عقد پیش از ورود عروس و داماد ، خود نوعی کارت تبریک گویا با آرزوی سعادت برای این زوج جوان بود . به این مضمون هر ماده و ترکیبی که بر سر این سفره به کار می رفت ، معنایی ویژه و زیبا در خود داشت …

استفاده از کریستال در سفره عقد ، به دلیل شفافیت و انعکاس نور و درخشش بالایی که دارد ، جذابیت خاصی را به سفره عقد کریستال می دهد.

طراحی سفره عقد از قدیم با استفاده از ظروف نقره رواج داشته است. گروه تشریفات آن دو سفره های عقد سنتی را با استفاده از ظروف نقره ، مسی و برنج به همراه ترمه برای آن دسته از عزیزانی که مایل هستند سفره عقد آنها به صورت سنتی تزیین شود ، با استفاده از شمع آرایی و گل آرایی با طراحی چشم گیر عرضه خواهد کرد. تزئین سفره عقد با میوه و سبزیجات نیز زیبایی چشم گیری را ایجاد می نماید. حکاکی روی میوه و صیفی جات در زمان حال بسیار پیشرفته تر و جذاب تر انجام می گیرد و خنجه عقد چشم گیر تر خواهد شد که این مستلزم دانش ترکیب رنگ و تطابق میوه های مختلف می باشد.

در سفره عقد طراحی شده با جدیدترین متد روز ، از فلکسی و نور ملایم که در زیر آن کار شده است استفاده می شود. تاریکی محیط و درخشش اجزای سفره به این منظره زیبایی دو چندان می دهد. سفره عقد به دو صورت هم سطح با زمین و یا با ارتفاع از سطح زمین طراحی و چیده می شود که هر کدام جذابیت خاص خود را دارد.