سفره عقد

سفره عقد تشریفات مجالس آن دو 

در این گالری می توانید از دیزاین های مختلف سفره عقد همراه با گل آرایی ، نورپردازی ، شمع آرایی و چیدمان صندلی میهمانان دیدن فرمایید.

دیزاین سفره عقد گروه کترینگ و تشریفات مجالس آن دو

لازم به ذکر است کلیه ظروف داخل سفره عقد از جنس نقره بوده با چیدمان اختلاف سطح یا مسطح. به علت به کار گیری همیشگی از پارچه در گذشته ، با ارائه جدید ترین دیزاین که با سازه فلکسی که در زیر آن حدود ۱۴۰۰ وات نور بکار گیری شده را به نمایش گذاشته ایم.  یکی از سفره‌های سنتی ایرانی ، سفره عقد است که در مراسم عقد و یا در هنگام عروسی پهن می‌شود و عروس و داماد بر سر آن می‌نشینند و به خطبه عقد گوش فرا می‌دهند . بر روی سفره عقد ، شش ظرف موجود است که هر کدام از آنها حاوی چیزی است که نشانه آرزویی برای عروس و داماد است. ظروف سفره عقد معمولاً حاوی : گردو ، بادام ، فندق ، نان و نبات و تخم مرغ می باشند . در میان ظرف های سفره عقد، ظرف هایی از شیرینی و نان و پنیر و سبزی، جامی از عسل  که نشانه ای از شیرینی در زندگی مشترک می باشد ، قرار دارد . همچنین تخم مرغ بر سر سفره عقد نمادی است برای باروری و زایش اولاد و نان نمادی برای برکت و رزق و رورزی است همچنین نبات برای شیرین کامی و… است . اجزای سفره عقد به گواهی تاریخ ، یکی از رسوم و گزینش های پیشینیان ، بی حکمت و بی دلیل نبوده است . در واقع گستردن بساط عقد پیش از عروس و داماد نوعی کارت تبریک گویا با آرزوی سعادت برای این زوج جوان بوده است . با این هدف و به این مضمون ، هر ترکیب و ماده ای که در سفره عقد به کار می رفت ، معنایی ویژه و زیبا در خود داشت . شاید امروز بیشتر عروس و داماد ها و اطرافیان آنها ندانند که معنای ترکیب سفره عقد چیست و در اصل به چه منظوری گسترده می شود . یعنی از یک رسم پر معنای دیرین فقط صورت ظاهری آن حفظ شده و به جا مانده است اما رعایت و اجرای این سنت دیرین هم موجب یادآوری محکم بودن عهد زوجین می شود و هم به اصیل تر و زیباتر برگزار شدن مجالس عقد کمک می کند .

در بخش های مختلف سایت گالری تصاویر هر بخش را قرار داده ایم تا شما عزیزان بتوانید تصاویر مربوط به جایگاه عروس و داماد ، سفره عقد ، فینگر فود و همچنین گالری عکس ها را ملاحظه بفرمایید. مدیریت ارتباط تشریفات مجالس عروسی آن دو با توجه به سلایق عروس داماد و ارتباط آن با باغ یا سالن انتخابی, مشاوره در زمینه انتخاب باغ و سالن انتخابی با توجه به تاریخ مراسم, تعداد میهمانها, سبک مراسم مورد نظر عروس و داماد و بودجه در نظر گرفته شده, دیزاین مراسم با توجه به شخصیت و روحیات عروس و داماد که شامل: جایگاه ، ورودی ، میز شام و موارد دیگر پیشنهاد گروه موزیک مراسم عروسی با توجه به روحیات ، خلق خو و سن عروس داماد و بودجه عروس داماد، انتخاب گروه فیلم برداری با توجه به تاریخ مراسم ،شرایط باغ یا سالن انتخاب شده ، سلیقه عروس داماد برای انتخاب لوکیشن فیلم برداری و عکاسی و همچنین بودجه در نظر گرفته شده پیشنهاد سفره عقد عروس داماد ، راهنمایی در زمینه انتخاب عاقد و برگزاری مراسم عقد در روز مراسم که میتواند به صورت سوری یا حقیقی باشد.